Одним із сучасних символів Різдва є дерев'яна фігурка Лускунчика. Характерна фігура з'являється серед різдвяних прикрас так само часто, як ельфи чи північні олені. Варто дізнатися історію виникнення горіха і дізнатися, що він символізує.

Дерев'яна фігурка Лускунчик найчастіше приймає вигляд короля, солдата або поліцейського. Має компактну форму, велику шапку або корону на голові, характерний вираз обличчя і сиве волосся. У руці він може тримати скіпетр, барабан, меч, сурму або інші атрибути. Під час свят фігурка Лускунчика з’являється насамперед як декоративна фігурка, а також як ялинкова прикраса та декоративний мотив . Хоча його можна зустріти практично скрізь, все ж мало хто знає, звідки він походить і що символізує.

Історія про Лускунчика

Персонаж Лускунчика народився в 1816 році, а його творцем є німецький письменник Е. Т. А. Гофман . Він написав казку про дівчинку, яка отримує в подарунок на Різдво оживаючу вночі фігурку Лускунчика. Початкова назва була «Лускунчик і мишачий король», а сьогодні казка відома просто як «Лускунчик». Робота Гофмана надихнула Фрідріха Вільгельма Фюхтнера в 1870 році вирізати описану дерев'яну фігурку. Саме він створив образ Лускунчика, який ми знаємо сьогодні, і з'являється в численних різдвяних прикрасах .

Що символізує Лускунчик?

Нині Лускунчик є не лише символом Різдва, а й символом чудесних змін і можливостей. У ньому також є ностальгія за втраченою молодістю, швидкоплинність і труднощі в пошуку гармонії.

Ялинкові прикраси - Лускунчик

1. Фігурка солдатика Лускунчик

 

Найчастіше Лускунчик — це солдат у парадній формі з високою кашкетом на голові. У нього в руках часто різні атрибути – від музичних інструментів, через зброю, до різдвяної символіки. Дерев'яна фігурка Лускунчик зображує солдата з ялинкою. Вся ця річ має розміри 50 см і була зроблена з великою увагою до деталей. Домінуючими відтінками є червоний і зелений. Все це робить його ідеальним для новорічних прикрас.

2. Ялинкова підвіска Лускунчик

 

Статуетки Лускунчика часто ставлять на ялинку в якості підвіски. Вони також виготовлені з дерева і мають невеликі розміри. Вони мають розміри від декількох до десятків сантиметрів. Підвіски на ялинку з горіхівкою можна придбати наборами або поштучно. Ефектний набір пропонує бренд Springos . Тут фігурки мають білі уніформи, тож вони гарно виділятимуться на зеленій ялинці. Виглядають стильно та ефектно.

3. Скляна фенечка Лускунчик

Окрім дерев’яних підвісок, ви можете придбати скляні фенечки у вигляді горіхівника, наприклад, від Арт Поля . Ці ялинкові прикраси мають шарм минулих років. Вони ретельно виготовлені з високоякісного скла. Кожна фенечка відрізняється високою деталізацією і насиченими кольорами - від блискучих золотих деталей, через криваво-червоні елементи вбрання, до яскраво-зелених штанів. Їхні виразні обличчя та точні деталі відображають традиційний вигляд цих персонажів, які є невід’ємною частиною різдвяних прикрас.

4. Статуетка Лускунчик білого кольору

Як правило, фігурки Лускунчика оформляють у типових новорічних кольорах – зеленому, червоному з відтінком золота. Однак ви можете придбати фігурки в інших відтінках від бренду Mondex в білому і золотому кольорах. Це виділяє цю модель і надає їй особливої ​​виразності. Сама фігурка має висоту трохи більше 40 см.

5. Лускунчик з музичною скринькою

Цей Лускунчик зроблений не з дерева, як того вимагає традиція, але це теж музична скринька. Завдяки цьому він буде працювати не тільки як новорічна прикраса вашого будинку, але і як різдвяний подарунок. Музична шкатулка від Art Pol відрізняється високою деталізацією і яскравими кольорами. Коли музична скринька заводиться, фігурка обертається. Усе це створює надзвичайно ефектну прикрасу, яка радує око та слух.

 

Цікаві факти про Лускунчика

  • Традиційний Лускунчик, вироблений у Німеччині, складається з 130 кроків. Кожна фігурка виготовляється з різних порід дерева і зазвичай містить до 60 деталей. Волосся і борода зроблені з хутра кролика, а обличчя і одяг розписані вручну.

  • У Німеччині в Нойхаузені є музей Лускунчика. У ньому знаходиться найбільший у світі дідух, розміром аж 5,87 м – його занесли до Книги рекордів Гіннеса.

  • Французькою мовою казку Гофмана переклав Олександр Дюма (батько). Його екранізація надихнула Петра Чайковського на створення балету «Лускунчик».

  • Своїм балетом «Лускунчик» Чайковський залишився незадоволений на все життя. В одному з листів він написав, що це «не дуже вдала» композиція.