Про що мріє кожна дитина, коли випадає сніг? Про веселе катання на санках! Ми радимо, як вибрати найкращі безпечні моделі та насолодитися зимою разом із найменшими.

Сучасні санки зі спинкою - рекомендуємо вироби високого класу

 

Сніговик зліпили, сніжки пограли, залишилося тільки спуститися з гірки - на санках, звичайно. А якщо дитсадок або школа вашої дитини поруч з домом, ви можете поїхати туди на сучасних зручних санчатах.

Вибираючи санки, зверніть увагу на відстань між полозами - чим ширше, тим краще. Такі санки більш стійкі і дитина в них не перекинеться навіть на різкому повороті. Вирішіть, що ви віддаєте перевагу дереву чи сталі і чи повинні вони мати додаткове обладнання та сучасні зручності. Також перевірте, чи вони безпечні - дитячі речі повинні мати сертифікат безпеки CE, який підтверджує, що вони виготовлені відповідно до європейських стандартів. Вибирайте санки відповідно до ваги та зросту дитини - виробники вказують рекомендований вік санок.

Санки на ... колесах

Так, це не жарт! Сучасні сани, крім полозів, мають також колеса. Але не для того, щоб кататися на них по снігу. Це т. зв транспортувальні колеса, які полегшують батькам тягнути санки при виїзді на незасніжену ділянку дороги. Досить підняти санки трохи вгору і покатати їх на колесах. Завдяки такому рішенню полози не пошкодяться, а їх металеве покриття не поржавіє. Тому санки на колесах - відмінний вибір для дітей в містах - вони чудово підійдуть, наприклад, для прогулянки в парк. Санки хорошого класу також повинні бути оснащені штовхачем - це зручне рішення, адже дорослий стоїть позаду дитини, не загороджуючи йому огляд і не посипаючи снігом або брудом з-під власного взуття.

Додаткове утеплення

Багато моделей санок хорошої якості оснащені додатковими аксесуарами. Одним із них є спальний мішок — ви знайдете його в комплекті з кожними санками вартістю приблизно від 120 злотих, а деякі виробники додають ще муфту. Важливе значення має спосіб кріплення спальника - його повинна бути можливість кріпити як спереду, так і ззаду санок, щоб уникнути незручного переміщення під костюма під час їзди. Також спальні мішки можна придбати окремо. Варто перевірити, чи виготовлений їхній верх з водонепроникної тканини. Найздоровішим внутрішнім утеплювачем буде, звичайно, шерсть, але найчастіше її роблять з флісу. Нижній костюм для самих маленьких також повинен мати ремені безпеки.

Ще більше ви заплатите за санки з будкою, яка захищає дитину від вітру. Купуючи таку обладнану модель, зверніть увагу на те, чи кріпиться будка на спинку на висоті спинки дитини або на сидіння санок. Останнє рішення більш практичне, оскільки чим нижче будка, тим краще вона захищає спину і попу дитини від холоду.

Дерев'яний чи сталевий?

Цим питанням задаються багато батьків. Обидві версії мають своїх прихильників і противників. Компромісним рішенням стануть моделі з обох матеріалів – зазвичай полози тоді роблять із сталі, а сидіння – з дерева. Сталеві сани можуть іржавіти, якщо з них здерти фарбу, якщо вони не зроблені з нержавіючої сталі. Дерев'яні сани не іржавіють (проте з полозами це може статися), але деревина може зламатися або деформуватися від вологи, якщо її не покрити спеціальним лаком. При покупці обладнання враховуйте його вагу - металеві конструкції не обов'язково важчі за дерев'яні. Крім того, вони не завжди довговічніші.

 

А може, катання на санях?

Кататися на санчатах люблять і дорослі, і діти – не дивно, спільна прогулянка – це багато емоцій, сміху та веселощів, а як відомо, якщо ми ділимося радістю з іншими, то її у нас ще більше. Кілька пар санок можуть тягнути один або кілька дорослих. Це можуть бути і собачі упряжки - якщо собаки погодяться ... У будь-якому випадку упряжки, на яких катаються на санях, повинні бути безпечними і міцними .

Перш ніж кататися з дитиною на санчатах, запам’ятайте:

  • Дитина, яка вміє самостійно сидіти, може кататися на санках. Молодші повинні залишатися в колясках для безпеки та комфорту.
  • Захистіть обличчя дитини від застуди - змастіть його захисним кремом.
  • Сидіння санок варто накрити м’якою ковдрою або подушкою.
  • Дітям молодшого віку під час поїздки на сніжний схил необхідно забезпечити додаткову ковдру для ніг або спальний мішок.
  • З маленькою дитиною завжди повинен йти дорослий. Тому перед покупкою санок уточніть, на яке максимальне навантаження вони розраховані.